0

Hakkımızda

 

 

“İnsanlar sağlığa hiç önem vermeyen gıda endüstrisi tarafından doyuruluyor ve gıdaya hiç önem vermeyen sağlık endüstrisi tarafından tedavi ediliyor.

                                                                                                          – Wendell Berry

 

 

NovaNutrica Doğal Yaşam ve Sağlık Ürünleri

  Günümüzde beslenme alışkanlıkları, beslenmeye bakış açımız ve bilincimiz değişmeye başladı. Amerikalı yazar, çevreci aktivist ve çiftçi Wendell Berry’nin şu deyişi mevcut durumu çok güzel özetlemekte: “İnsanlar sağlığa hiç önem vermeyen gıda endüstrisi tarafından doyuruluyor ve gıdaya hiç önem vermeyen sağlık endüstrisi tarafından tedavi ediliyor.”

Her mevsimde her gıdanın tüketilebilmesi, meyve ve sebzelerdeki hormon oranlarının artışı, kimyevi gübre ve tarım ilacı kullanımı ile çevre kirliliği gibi sebeplerden dolayı besinlerin git gide endüstrileşmesiyle, kalorisi değişmese bile besin değerlerinin düşmesi sonucu besin takviyelerine duyulan ihtiyaç ve kullanımı artmıştır. Nova Nutrica olarak pek çok farklı içeriğe sahip gıda, fonksiyonel gıda ve gıda takviyelerimiz ile vücudu destekleyerek, yıllar içinde bedenin değişen ihtiyaçlarını karşılamak, kronik hastalıkları doğal yollarla hafifletmek, stresli şehir hayatının kişilerin zihin ve bedenlerinde yaratabileceği sıkıntıları en aza indirmek ve daha kaliteli bir yaşam sağlamak misyonu ile çalışıyoruz.

  Gelişen teknoloji ile birlikte, bugün doğan çocukların beklenen ortalama yaşam süresi 100’ü bulmuş durumda. Bu gelişme, yaşlılık dönemi dediğimiz periyodun uzamasını da beraberinde getiriyor.  Sağlıklı ve mutlu bir hayatın sırrı ise zihnimizi ve bedenimizi zinde tutmaktan geçiyor. Bireysel ihtiyaçlara göre mikronutrientler içeren ürünlerimiz ile vücuda; kronik hastalıklara ve yaşlanmaya karşı savaşında, grip ve soğuk algınlıkları gibi mevsimsel hastalıklarda, stres kaynaklı rahatsızlıklarda, yaşam kalitesinin arttırılmasında, bağışıklığın güçlendirilmesinde ve daha pek çok rahatsızlığı engelleme sürecinde destek oluyoruz. 

  NovaNutrica, bilimsel çalışmaları ile alanlarında kendilerini göstermiş, araştırmalarına devam eden uzman akademisyenler tarafından; birbirini tamamlayan tıp ve farmakognozi, farmasötik teknoloji, fitoterapi, apiterapi ve aromaterapi gibi eczacılığın çeşitli alanları ile sektörel ve vizyoner deneyiminin bir araya gelmesi ile kuruldu.  Ürünlerimiz bilimsel çalışmalarla etkinliği kanıtlanmış ve yeni yöntemler geliştirilmesi ile etkinliği arttırılarak elde edilmiş ürünlerin bir araya gelmesi ile formüle edildi.

  Beslenmede yeni çağın öncüsü olma hedefi ile hareket eden Nova Nutrica’da; doğanın bize sunduğu mucizeleri bilim ve gelişen teknolojinin sağladığı imkânlar ile birleştirerek doğru ve etkili bir şekilde tüketiciye aktarmayı hedefliyoruz. Etik değerlere sahip çıkarak; üretilen gıda, fonksiyonel gıda ve gıda takviyelerini, hastalıkların daha vücutta görülmeden önlenmesi, daha uzun ve kaliteli yaşam hedefleri ile ürünlerimizi geliştirmeye devam ediyoruz.

Alışveriş Sepetim